Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości: Prowadzimy programy rozwojowe dla młodych ludzi. Kształtujemy postawy przedsiębiorcze i prospołeczne.

Programy rozwojowe dla młodych ludzi.
Programy rozwojowe dla młodych ludzi.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości: Prowadzimy programy rozwojowe dla młodych ludzi. Kształtujemy postawy przedsiębiorcze i prospołeczne.

Fundacja ma 30 lat
Fundacja ma 30 lat

Zapraszamy do poznania naszej historii

Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla
Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla

Wesprzyj z nami zdolnych studentów, którzy działają społecznie. Pomóż młodym odważnie zmieniać świat!

Wpłać darowiznę online!

Fundacja
Fundacja

Od 30 lat wspieramy sektor edukacji. Prowadzimy programy stypendialne dla studentów i program wolontariatu studenckiego. Organizujemy staże, konferencje, warsztaty. Pomagamy rozwijać skrzydła młodym, ambitnym i zdolnym!

Program Stypendiów Pomostowych
Program Stypendiów Pomostowych

Stypendia Pomostowe to stypendia na studia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. W ramach programu można uzyskać stypendium na pierwszy rok studiów oraz dalsze lata nauki.

 Polish-American Internship Initiative
Polish-American Internship Initiative

Polish-American Internship Initiative to program w ramach którego wyróżniający się w nauce polscy studenci odbywają płatne 2–3 miesięczne wakacyjne staże w renomowanych amerykańskich firmach.

Program PROJEKTOR
Program PROJEKTOR

W "Projektorze" studenci-wolontariusze realizują, w lokalnych szkołach, projekty edukacyjne rozwijające wiedzę i zainteresowania dzieci i młodzieży szkolnej z małych miejscowości.

Konferencje studenckie
Konferencje studenckie

Na konferencje "Naukowy Start" zapraszamy wszystkich stypendystów pomostowych i wolontariuszy Projektora. To okazja do podzielenia się zainteresowaniami i wynikami pierwszych badań naukowych, interdyscyplinarnej wymiany wiedzy, wzajemnej inspiracji i networkingu.

Previous Next Play Pause

Co dzieje się w Czarnobylu 25 lat po katastrofie jądrowej? Po co nam dziedzictwo kulturowe? Jak Rosjanie postrzegają Józefa Piłsudskiego? Które postawy i umiejętności są kluczem do rozwoju Polaków i Polski? Wszechnica oferuje już ponad 400 wykładów, debat i wywiadów z wybitymi ekspertami i wykładowcami.
Na Wszechnicy prezentowana jest szeroka tematyka materiałów filmowych i audio (w formacie .mp3): od ekonomii, po sztukę, historię, politykę i dziedzictwo kulturowe. W zbiorach Wszechnicy znaleźć można m.in. cykl wykładów dla maturzystów (z historii najnowszej i WOSu), cykl spotkań towarzyszących wystawom w Muzeum Narodowym w Warszawie (np. „Przestrzeń Marka Rothki. Wieczorne rozmowy”), wydarzenia z Festiwalu Nauki w Warszawie, Kongresu Obywatelskiego, reportaże Fundacji Wspomagania Wsi poświęcone naszym rodzimym rasom zwierząt gospodarskich czy wywiady („Zanim wyjedziesz na studia”, „Rodzina bezpieczna finansowo”, „Droga pod Wiedeń”).
Portal współpracuje m.in. z: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Domem Spotkań z Historią, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowym w Warszawie, Kongresem Obywatelskim. Gośćmi Wszechnicy byli: prof. Leszek Balcerowicz, prof. Wiesław Chrzanowski, prof. Anna Giza-Poleszczuk, Tadeusz Mazowiecki, dr Marek Rymsza, Tomáš Sedláček, Henryk Wujec i wielu innych
wybitnych specjalistów.
Portal skierowany jest do szerokiego grona internatów. Materiały zamieszczane na Wszechnicy są dostępne bezpłatnie dla wszystkich, także do dalszego rozpowszechniania i publicznego
prezentowania (np. w bibliotekach, w szkołach, w świetlicach).
Portal Wszechnica.org.pl jest wspólną inicjatywą Fundacji Wspomagania Wsi i Collegium Civitas. Powstał w 2009 roku.
Więcej informacji na www.wszechnica.org.pl

źródło: Fundacja Wspomagania Wsi

Jak zdobyć stypendium na studia?

O stypendium na studia możesz starać się ...
  1. Program Stypendiów Pomostowych jest skierowany do maturzystów ze wsi i małych miast ...
  2. Inne stypendia. Stypendia przyznają także różne fundacje, firmy i organizacje, na zasadach ...
  3. Kredyty studenckie, o które mogą się ubiegać studenci uczelni państwowych i niepaństwowych ...