Zapraszamy do współpracy lokalne organizacje pozarządowe i grupy nieformalne - ruszył konkurs „Dyplom z Marzeń” o udział w Programie Stypendiów Pomostowych. Chcesz wspierać zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości oraz zostać Partnerem w Programie Stypendiów Pomostowych? Zgłoś się do konkursu Dyplom z Marzeń!

Konkurs ma na celu wyłonienie organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających lokalnie, które nie brały dotąd udziału w Programie Stypendiów Pomostowych i chciałyby dołączyć do Partnerów jego XIX edycji.

 

Uczestnicząc w Programie organizacja stwarza swoim podopiecznym niepowtarzalną szansę zaistnienia w systemie stypendialnym, w ramach którego młodzi ludzie mogą otrzymać stypendium na I rok studiów w wysokości 5.000 zł (wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 złotych), a także wsparcie finansowe podczas dalszej edukacji akademickiej. Wkład finansowy organizacji wynosi od 5% kosztu stypendium w przypadku organizacji zlokalizowanych na wsi lub w miastach do 20 tys. mieszkańców (przy dofinansowaniu Fundacji Wspomagania Wsi), do 25% kosztu stypendium dla organizacji miejskich, pozostałą część fundują Partnerzy finansujący program.

 

Stypendyści programu, poza stypendium na I rok, mogą uzyskać wsparcie na kolejnych latach studiów już bez udziału finansowego organizacji lokalnej. Na osiągających dobre wyniki w nauce czekają stypendia na II, III i IV rok studiów, stypendia językowe, stypendia na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendia doktoranckich oraz staże zagraniczne.

W roku akademickim 2020/21 około 1000 studentów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i stażach, w tym około 600 studentów otrzyma stypendia na I rok studiów.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 9 maja 2020 roku.

Regulamin i więcej informacji o konkursie dostępne jest na www.stypendia-pomostowe.pl 

Dodatkowe informacje można uzyskać również pod numerem telefonu: 789 204 896 lub pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!!!

Konkurs jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Wspomagania Wsi i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

 

„Stypendia Pomostowe” są jedną z największych pozarządowych inicjatyw stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano blisko 24 tysiące różnego rodzaju stypendiów, w tym prawie 17 tysięcy na pierwszy rok studiów. Partnerami Strategicznymi Programu są: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Narodowy Bank Polski, Partnerzy Główni: Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja BNP Paribas, Partnerzy: koalicja blisko 90 lokalnych organizacji pozarządowych. Na realizację osiemnastu edycji programu Partnerzy przeznaczyli ponad 117 milionów zł.

Konkursem i całym Programem Stypendiów Pomostowych zarządza Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.