"Zdobądź swój szczyt! Masz jedno życie - zacznij spełniać swoje marzenia" zachęcała Angelika Chrapkiewicz-Gądek - podróżniczka, prelegentka inspiracyjna, a od niedawna także przyjaciółka Programu PROJEKTOR - wolontariat studencki. 

Od trzech lat Projektor proponuje swoim studentom sięganie po marzenia i angażowanie się w programy rozwojowe, których celem jest poszerzanie wiedzy i horyzontów studentów z całego kraju. Do tej pory specjalistyczne szkolenia zakończone autorskimi projektami społecznymi ukończyło 147 osób. Finał ostatniej edycji projektu Liderzy Projektora odbył się w pierwszym tygodniu marca 2019 w Warszawie.

Liderzy PROJEKTORA - to program rozwojowy dla studentów-wolontariuszy, którego celem jest rozwijanie kompetencji liderskich, pomoc studentom w przekształcaniu ich osobistego zaangażowania w realizację działań społecznych w środowisku akademickim i lokalnym.

Podczas szkoleń studenci - wolontariusze poprzez warsztaty, gry, ćwiczenia mogli przetestować i doskonalić swoje umiejętności pracy w zespole, wystąpień publicznych, animowania innych do działań społecznych, promowania inicjatyw i wydarzeń. Po szkoleniach uczestnicy programu "Liderzy PROJEKTORa" zrealizowali autorskie projekty z wykorzystaniem zdobytych umiejętności np. projekt społeczny "Weż nie hejtuj, weź się przytul" lub "Spójrz w gwiazdy, rozszerzaj horyzonty".

 

LiderzyProj tresc

 

Cała relacja z wydarzenia: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/najwazniejsza-jest-spolecznosc-final-programu-rozwojowego-projektor-wolontariat/nsx524q

 

"PROJEKTOR – wolontariat studencki" to ogólnopolski program społeczny, w którym studenci-wolontariusze zamieniają swoją energię i zainteresowania w autorskie projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców), inspirują innych do rozwoju, nauki i poszukiwania pasji, a sami zdobywają doświadczenie, kompetencje cenione na rynku pracy oraz certyfikaty.

Założeniem programu jest łączenie dziecięcej radości i studenckiej pasji podczas realizowania projektów edukacyjnych. PROJEKTOR tworzy przestrzeń dla twórczego działania studentów, którzy swoją postawą pokazują, że nauka jest nie tylko pasjonująca, ale stanowi najlepszy pomysł na własną przyszłość. Skutecznie łączy środowisko szkolne i akademickie, umożliwiając wymianę doświadczeń i wzajemną inspirację. Program realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Autorem i Fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.


Więcej zdjęć na:

 

Więcej o programie Projektor: www.projektor.org.pl