Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości: Prowadzimy programy rozwojowe dla młodych ludzi. Kształtujemy postawy przedsiębiorcze i prospołeczne.

Programy rozwojowe dla młodych ludzi.
Programy rozwojowe dla młodych ludzi.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości: Prowadzimy programy rozwojowe dla młodych ludzi. Kształtujemy postawy przedsiębiorcze i prospołeczne.

Fundacja ma 30 lat
Fundacja ma 30 lat

Zapraszamy do poznania naszej historii

Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla
Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla

Wesprzyj z nami zdolnych studentów, którzy działają społecznie. Pomóż młodym odważnie zmieniać świat!

Wpłać darowiznę online!

Fundacja
Fundacja

Od 30 lat wspieramy sektor edukacji. Prowadzimy programy stypendialne dla studentów i program wolontariatu studenckiego. Organizujemy staże, konferencje, warsztaty. Pomagamy rozwijać skrzydła młodym, ambitnym i zdolnym!

Program Stypendiów Pomostowych
Program Stypendiów Pomostowych

Stypendia Pomostowe to stypendia na studia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. W ramach programu można uzyskać stypendium na pierwszy rok studiów oraz dalsze lata nauki.

 Polish-American Internship Initiative
Polish-American Internship Initiative

Polish-American Internship Initiative to program w ramach którego wyróżniający się w nauce polscy studenci odbywają płatne 2–3 miesięczne wakacyjne staże w renomowanych amerykańskich firmach.

Program PROJEKTOR
Program PROJEKTOR

W "Projektorze" studenci-wolontariusze realizują, w lokalnych szkołach, projekty edukacyjne rozwijające wiedzę i zainteresowania dzieci i młodzieży szkolnej z małych miejscowości.

Konferencje studenckie
Konferencje studenckie

Na konferencje "Naukowy Start" zapraszamy wszystkich stypendystów pomostowych i wolontariuszy Projektora. To okazja do podzielenia się zainteresowaniami i wynikami pierwszych badań naukowych, interdyscyplinarnej wymiany wiedzy, wzajemnej inspiracji i networkingu.

Previous Next Play Pause

Studenci z Wrocławia najlepsi! Zespoły studentów kierunków ekonomicznych i zarządzania z całej Polski walczyły o zwycięstwo w konkursie Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie, który odbył się 19-21 maja w Łodzi. Zwyciężył zespół Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a uczestnicy najlepszych 5 drużyn otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe.

Była to już 20. edycja konkursu, w którym zespoły studentów sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności, mierząc się z praktycznymi problemami występującymi w przedsiębiorstwach oraz stawały do biznesowych negocjacji. Konkurs przebiegał etapami. Pierwszego dnia 14 zespołów opracowywało strategię rozwoju dla spółki z branży przemysłowej. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 5 zespołów, które drugiego dnia konkursu przygotowywały prezentację dot. restrukturyzacji upadającej firmy. Do ostatniego, trzeciego etapu, weszły dwie drużyny, które stanęły do negocjacji - zwycięski okazał się zespół Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Nagrodzeni zostali uczestnicy 5 najlepszych zespołów:

  • nagrodę I stopnia w wysokości 2.500 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów
  • nagrodę II stopnia w wysokości 2.000 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z Wydziału Zarządzania i Finansów
  • nagrodę III stopnia w wysokości 1.500 zł (dla każdego członka zespołu) przyznano zespołowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Wydziału Nauk Ekonomicznych
  • nagrodę IV stopnia w wysokości 1.000 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z Wydziału Prawa i Administracji
  • nagrodę V stopnia w wysokości 750 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z Wydziału Ekonomii.

 

Wzięliśmy udział w konkursie dlatego, że wydawał nam się ciekawym wyzwaniem, nie ma  wielu konkursów łączących różne aspekty wiedzy ekonomicznej – mówili studenci z zespołu Uniwersytetu Warszawskiego. Przypadek, który rozwiązywaliśmy był ciekawy, trzeba było popracować nad różnymi kwestiami: finansami, marketingiem, pomyśleć strategicznie.


Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z pracowników naukowych i grona ekspertów. Komisji przewodniczył, jak co roku, prof. zw. dr hab. Jerzy Dietl. 

Fundatorami nagród w konkursie były Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym i Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności. Konkurs organizowany był przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. 

Zapraszamy do lektury pełnej relacji z konkursu w dziale Programy / Konkurs / Konkurs PFiZ 2016

Jak zdobyć stypendium na studia?

O stypendium na studia możesz starać się ...
  1. Program Stypendiów Pomostowych jest skierowany do maturzystów ze wsi i małych miast ...
  2. Inne stypendia. Stypendia przyznają także różne fundacje, firmy i organizacje, na zasadach ...
  3. Kredyty studenckie, o które mogą się ubiegać studenci uczelni państwowych i niepaństwowych ...