Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla dla zdolnych studentów, którzy działają społecznie.

Od młodych wymagamy dziś naprawdę dużo. Przecież to od nich zależy nasze wspólne jutro.

Ciągle słyszą: ucz się, pracuj, pomagaj starszym, wspieraj młodszych, ratuj planetę. W Fundacji także chcemy, aby młodzi rozwijali swój potencjał, a jednocześnie byli świadomymi i aktywnymi obywatelami z poczuciem odpowiedzialności i wpływu na świat. Aby wprowadzali w życie realne zmiany, dzięki którym wszystkim będzie się żyło lepiej.

Dlatego zamiast tylko wymagać, motywujemy i wspieramy młodych ludzi w rozwoju i odważnych działaniach.


Stworzyliśmy Fundusz stypendialny im. prof. Jerzego Dietla dla zdolnych, wyróżniających się aktywnością społeczną studentów- stypendystów pomostowych, którzy mają pomysł, jak realnie poprawić sytuację w swoim otoczeniu i chcą go wprowadzić w życie.

DOŁĄCZ DO NAS I POMÓŻ MŁODYM ODWAŻNIE ZMIENIAĆ ŚWIAT!

Wpłać darowiznę online.


KOMU POMAGASZ?

Stypendyści Pomostowi to zdolni i ambitni studenci, którzy pochodzą ze wsi i małych miast z niezamożnych rodzin, a także mogą i chcą troszczyć się o w swoje otoczenie i odważnie zmieniać świat. Aby to robić, potrzebują odrobiny wsparcia – także Twojego.  Dzięki Stypendium prof. J. Dietla autorzy najlepszych pomysłów na rozwiązanie realnych problemów społecznych będą mogli poradzić sobie z barierami finansowymi i skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne. Z naszym wsparciem będą rozwijać nie tylko siebie, ale też aktywnie wspierać swoje otoczenie i dzielić się tym, co mają – swoim czasem, zaangażowaniem, kompetencjami i pasją.

 

O PROGRAMIE

Stypendia im. prof. Jerzego Dietla to stypendia dedykowane studentom - stypendystom pomostowym wyróżniającym się aktywnością społeczną, którzy mają pomysł, jak realnie poprawić sytuację w swoim otoczeniu i chcą go wprowadzić w życie. Stypendia będziemy przyznawać młodym ludziom, którzy dostrzegają istotny problem społeczny, mają autorski, adekwatny pomysł na to, jak go rozwiązać i są zmotywowani, by wcielić go w życie. Roczne stypendium w kwocie 7000 zł umożliwi im pokrycie podstawowych kosztów utrzymania i pozwoli pogodzić studia z działalnością społeczną i realizacją swojego pomysłu na zmianę jutra.

Program Stypendiów Pomostowych od 2002 roku zapewnia wsparcie finansowe na I rok studiów zdolnym, ambitnym maturzystom, którzy pochodzą ze wsi i małych miast, z niezamożnych rodzin i potrzebują stypendium, aby w pełni rozwinąć skrzydła. W kolejnych latach nauki, stypendyści mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich, Dzięki wsparciu Darczyńców, od 2021 roku, studenci będą mogli ubiegać się także o stypendia im. Prof. Jerzego Dietla. 

Program stypendiów im. Prof. Jerzego Dietla zainicjowaliśmy w maju 2021 roku, aby upamiętnić i kontynuować działania naszego mentora, założyciela Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości i jednego z twórców Programu Stypendiów Pomostowych. Profesor Jerzy Dietl szerzył idee przedsiębiorczości, otwartości na wyzwania i tolerancji. Starał się wspierać młodych z różnych środowisk w dostępie do jakościowej edukacji, aktywizować i zachęcać do działania, aby byli świadomymi i aktywnymi obywatelami Polski, Europy i świata, także... po prostu dobrymi ludźmi. To właśnie te idee wcielamy w życie razem z Tobą i innymi Darczyńcami poprzez stypendia im prof. Jerzego Dietla.