"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

Peter Drucker

Jako wieloletnia stypendystka Programu Stypendiów Pomostowych doświadczyłam nie tylko pomocy materialnej, ale także serdecznego wsparcia ze strony Fundacji.  Jeszcze raz serdecznie dziękuję, bo świadomość że ktoś ufa w możliwości człowieka, który dopiero przeciera swój szlak w dorosłość była dla mnie w trakcie mojego uczestnictwa w programie ogromną motywacją do dalszej pracy i wysiłku.

Kinga

Stypendystka pomostowa

Stypendia otwierają drzwi za którymi są nowe możliwości. Od dwóch lat znajduję się pod skrzydłami Programu Stypendiów Pomostowych. Dzięki Państwu wygłosiłam swój pierwszy referat na konferencji naukowej, nauczyłam się realizować pomysły podczas warsztatów Pomostowi Liderzy, w nowym roku wyjadę być może na semestr studiów za granicą. ‘Dziękuję’ to za mało za wszystko to, co otrzymujemy od Państwa.

Małgorzata

Stypendystka pomostowa

Nauka jest dla mnie wszystkim, gdyż wiem, iż tylko dzięki ciężkiej pracy mogę osiągnąć coś w życiu. Ale bez stypendium, które otrzymałam od Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, to wszystko byłoby niemożliwe. Jestem szczęśliwa, bo dostałam się na wymarzoną uczelnię.

Stypendystka pomostowa z Kisielnic

To stypendium było dla mnie warunkiem podjęcia studiów, pomogło mi skoncentrować się na nauce i rozwijać zainteresowania. W dzisiejszej rzeczywistości bardzo trudno wystartować młodym ludziom, szczególnie z prowincji. Dzięki stypendium mogłam studiować bez obciążeń.

Stypendystka pomostowa z Budzisławia

Spełniło się moje największe marzenie – dostałem się na Uniwersytet Jagielloński. Rodzicom ciężko byłoby sfinansować w całości moje studia. Państwa Fundacja rozwiązała ten problem, za co jestem bardzo wdzięczny.

Rafał

Stypendysta pomostowy z Nebrowa Małego

Z pewnością moja nauka byłaby niemożliwa, gdyby nie otrzymane od Państwa stypendium pomostowe, które pozwoliło mi żyć i mieszkać w stolicy. Otrzymane pieniądze spożytkowałem na opłacenie akademika i wydatki związane z dojazdem na uczelnię. Za otrzymane wsparcie chcę niezmiernie podziękować.

Szymon

Stypendysta pomostowy z Koniuszyna

Jestem szczęśliwą studentką II roku lingwistyki i z pełnym optymizmem patrzę w przyszłość. Za okazaną pomoc w trudnych chwilach bardzo dziękuję. Odpłacę innym potrzebującym swoją pomocą, kiedy będę już samodzielna po ukończeniu nauki.

Milena

Stypendystka pomostowa z Rydzewa

Serdeczne pozdrowienia z przepięknego Waszyngtonu śle stażysta Mateusz. Ogromne podziękowania za stworzenie możliwości udziału w takim stażu. To niesamowita przygoda oraz duże doświadczenie.

Mateusz

Stażysta Polish-American Internship Initiative

Nadesłana wiadomość z Fundacji o przyznaniu mojej córce stypendium wywołała w naszej rodzinie ogromną radość. Za to, że umożliwiliście jej dalsze nauczanie, serdecznie dziękujemy. Ja, jako długoletni pracownik PGR, szczególnie dziękuję, że taka organizacja działa i pomaga biednym ludziom.

Heliodor

Ojciec stypendystki pomostowej z Margonina

Chciałabym podziękować z a pomoc i wsparcie jakiego udzielili mi Państwo w formie stypendium doktoranckiego i wcześniejszych stypendiów pomostowych. Trudno słowami wyrazić czym to dla mnie jest. Stypendium to wyróżnienie, nagroda, sukces, dzięki którym uwierzyłam w swoje marzenia i kompetencje. Daliście mi Państwo na to szansę. Dziękuję i mam nadzieję, że będę mogła podzielić się z innymi tym, co od Państwa dostałam. Nigdy o tym nie zapomnę.

Agnieszka

Stypendystka pomostowa i doktorantka z Bliźniewa

Staż był jedną z najwspanialszych przygód w moim życiu i przełomowymi dwoma miesiącami w mojej karierze. Była to wyjątkowa szansa by poznać bardzo ciekawą kulturę i zdobyć znaczące doświadczenie w renomowanej firmie w USA. Po zakończeniu stażu w Raytheon rozpocząłem roczny staż w Europejskim Laboratorium Fizyki Cząstek pod Genewą w Szwajcarii. Wiedza oraz umiejętności z zakresu programowania zdobyte w Stanach pozwoliły mi z sukcesem stworzyć aplikację do modelowania nadprzewodzących magnesów stosowanych w CERN.

Michał

Stażysta Polish-American Internship Initiative

Wierzę, że dzięki dobrym sercom ludzi takich jak członkowie Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, wspomagającej studentów, uda mi się ukończyć wymarzone studia, mimo trudnej sytuacji finansowej.

Stypendystka pomostowa z Rokosowa

Maturę zdałam bardzo dobrze, wiedziałam, że Uniwersytet Gdański będzie na mnie czekał! Jednak los postanowił pokrzyżować mi plany. Wyjazd do Gdańska stanął pod ogromnym znakiem zapytania, rodzice bardzo bali się, że nie będą w stanie pomóc mi finansowo. Wtedy dowiedziałam się o stypendium pomostowym z Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Udało mi się je zdobyć! Byłam bardzo szczęśliwa.

Patrycja

Stypendystka pomostowa z Olsztynka

Staż w ramach Polish - American Internship Initiative był wspaniałym początkiem mojej kariery zawodowej. Umożliwił mi zdobycie cennego doświadczenia w jednej z czołowych firm branży motoryzacyjnej. Wizyta w Stanach Zjednoczonych zaowocowała trwającą do dzisiaj współpracą z polskim oddziałem firmy.

Piotr

Stypendysta pomostowy i stażysta Polish-American Internship Initiative

Chciałabym serdecznie podziękować za działania na rzecz studentów z terenów wiejskich, jakie podejmuje Program Stypendiów Pomostowych. Dzięki otrzymywanemu przez 4 lata stypendium mogłam poświęcić się studiowaniu w miejscu i w sposób, o którym zawsze marzyłam. Dziękuję Pańśtwu za program, który umożliwił mi realizację marzeń! Mogę potwierdzić jego ogromny pozytywny wpływ na życie studenta, który chce aktywnie poszukiwać wiedzy.

Kinga

Stypendystka pomostowa z Kierzkowa