Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości: Prowadzimy programy rozwojowe dla młodych ludzi. Kształtujemy postawy przedsiębiorcze i prospołeczne.

Programy rozwojowe dla młodych ludzi.
Programy rozwojowe dla młodych ludzi.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości: Prowadzimy programy rozwojowe dla młodych ludzi. Kształtujemy postawy przedsiębiorcze i prospołeczne.

Fundacja ma 30 lat
Fundacja ma 30 lat

Zapraszamy do poznania naszej historii

Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla
Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla

Wesprzyj z nami zdolnych studentów, którzy działają społecznie. Pomóż młodym odważnie zmieniać świat!

Wpłać darowiznę online!

Fundacja
Fundacja

Od 30 lat wspieramy sektor edukacji. Prowadzimy programy stypendialne dla studentów i program wolontariatu studenckiego. Organizujemy staże, konferencje, warsztaty. Pomagamy rozwijać skrzydła młodym, ambitnym i zdolnym!

Program Stypendiów Pomostowych
Program Stypendiów Pomostowych

Stypendia Pomostowe to stypendia na studia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. W ramach programu można uzyskać stypendium na pierwszy rok studiów oraz dalsze lata nauki.

 Polish-American Internship Initiative
Polish-American Internship Initiative

Polish-American Internship Initiative to program w ramach którego wyróżniający się w nauce polscy studenci odbywają płatne 2–3 miesięczne wakacyjne staże w renomowanych amerykańskich firmach.

Program PROJEKTOR
Program PROJEKTOR

W "Projektorze" studenci-wolontariusze realizują, w lokalnych szkołach, projekty edukacyjne rozwijające wiedzę i zainteresowania dzieci i młodzieży szkolnej z małych miejscowości.

Konferencje studenckie
Konferencje studenckie

Na konferencje "Naukowy Start" zapraszamy wszystkich stypendystów pomostowych i wolontariuszy Projektora. To okazja do podzielenia się zainteresowaniami i wynikami pierwszych badań naukowych, interdyscyplinarnej wymiany wiedzy, wzajemnej inspiracji i networkingu.

Previous Next Play Pause

Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla dla zdolnych studentów, którzy działają społecznie.

Od młodych wymagamy dziś naprawdę dużo. Przecież to od nich zależy nasze wspólne jutro.

Ciągle słyszą: ucz się, pracuj, pomagaj starszym, wspieraj młodszych, ratuj planetę. W Fundacji także chcemy, aby młodzi rozwijali swój potencjał, a jednocześnie byli świadomymi i aktywnymi obywatelami z poczuciem odpowiedzialności i wpływu na świat. Aby wprowadzali w życie realne zmiany, dzięki którym wszystkim będzie się żyło lepiej.

Dlatego zamiast tylko wymagać, motywujemy i wspieramy młodych ludzi w rozwoju i odważnych działaniach.


Stworzyliśmy Fundusz stypendialny im. prof. Jerzego Dietla dla zdolnych, wyróżniających się aktywnością społeczną studentów- stypendystów pomostowych, którzy mają pomysł, jak realnie poprawić sytuację w swoim otoczeniu i chcą go wprowadzić w życie.

DOŁĄCZ DO NAS I POMÓŻ MŁODYM ODWAŻNIE ZMIENIAĆ ŚWIAT!

Wpłać darowiznę online.


KOMU POMAGASZ?

Stypendyści Pomostowi to zdolni i ambitni studenci, którzy pochodzą ze wsi i małych miast z niezamożnych rodzin, a także mogą i chcą troszczyć się o w swoje otoczenie i odważnie zmieniać świat. Aby to robić, potrzebują odrobiny wsparcia – także Twojego.  Dzięki Stypendium prof. J. Dietla autorzy najlepszych pomysłów na rozwiązanie realnych problemów społecznych będą mogli poradzić sobie z barierami finansowymi i skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne. Z naszym wsparciem będą rozwijać nie tylko siebie, ale też aktywnie wspierać swoje otoczenie i dzielić się tym, co mają – swoim czasem, zaangażowaniem, kompetencjami i pasją.

 

O PROGRAMIE

Stypendia im. prof. Jerzego Dietla to stypendia dedykowane studentom - stypendystom pomostowym wyróżniającym się aktywnością społeczną, którzy mają pomysł, jak realnie poprawić sytuację w swoim otoczeniu i chcą go wprowadzić w życie. Stypendia będziemy przyznawać młodym ludziom, którzy dostrzegają istotny problem społeczny, mają autorski, adekwatny pomysł na to, jak go rozwiązać i są zmotywowani, by wcielić go w życie. Roczne stypendium w kwocie 7000 zł umożliwi im pokrycie podstawowych kosztów utrzymania i pozwoli pogodzić studia z działalnością społeczną i realizacją swojego pomysłu na zmianę jutra.

Program Stypendiów Pomostowych od 2002 roku zapewnia wsparcie finansowe na I rok studiów zdolnym, ambitnym maturzystom, którzy pochodzą ze wsi i małych miast, z niezamożnych rodzin i potrzebują stypendium, aby w pełni rozwinąć skrzydła. W kolejnych latach nauki, stypendyści mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich, Dzięki wsparciu Darczyńców, od 2021 roku, studenci będą mogli ubiegać się także o stypendia im. Prof. Jerzego Dietla. 

Program stypendiów im. Prof. Jerzego Dietla zainicjowaliśmy w maju 2021 roku, aby upamiętnić i kontynuować działania naszego mentora, założyciela Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości i jednego z twórców Programu Stypendiów Pomostowych. Profesor Jerzy Dietl szerzył idee przedsiębiorczości, otwartości na wyzwania i tolerancji. Starał się wspierać młodych z różnych środowisk w dostępie do jakościowej edukacji, aktywizować i zachęcać do działania, aby byli świadomymi i aktywnymi obywatelami Polski, Europy i świata, także... po prostu dobrymi ludźmi. To właśnie te idee wcielamy w życie razem z Tobą i innymi Darczyńcami poprzez stypendia im prof. Jerzego Dietla.

Jak zdobyć stypendium na studia?

O stypendium na studia możesz starać się ...
  1. Program Stypendiów Pomostowych jest skierowany do maturzystów ze wsi i małych miast ...
  2. Inne stypendia. Stypendia przyznają także różne fundacje, firmy i organizacje, na zasadach ...
  3. Kredyty studenckie, o które mogą się ubiegać studenci uczelni państwowych i niepaństwowych ...