Stażyści tegorocznej edycji Polsko-Amerykańskiej Inicjatywy Stażowej (Polish-American Internship Initiative, PAII), wśród których znalazł się również stypendysta pomostowy, w dniach 14-16 września gościli w Waszyngtonie na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w USA. Stażyści wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami polskiej dyplomacji, administracji amerykańskiej, biznesu oraz Banku Światowego.

W tym roku stażystów PAII na wakacyjne praktyki w USA przyjęły trzy amerykańskie korporacje: Archer Daniels Midland Company, MoneyGram i Pittsburgh Glass Works. W czasie wizyty w Waszyngtonie, w Ambasadzie RP zorganizowano wydarzenie promujące program. W spotkaniu uczestniczyli: Radca Minister Rafał Jarosz, Kierownik WPHI, Silvia Savich, Dyrektor ds. Europy Środkowej i Południowowschodniej w Departamencie Handlu, Joseph Bell, Członek Rady Dyrektorów PAFW, Paulina Gomulak, Zastępca Dyrektora Wykonawczego w Banku Światowym, przedstawiciele instytucji wspierających polsko-amerykański dialog gospodarczy, a także firm uczestniczących oraz zainteresowanych udziałem w PAII oraz stażyści.

 

Stażyści PAII gościli w Waszyngtonie na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w USA
Radca Minister Rafał Jarosz, Kierownik WPHI
John McWilliams, Corporate Treasurer w MoneyGram International
Silvia Savich, Dyrektor ds. Europy Środkowej i Południowowschodniej w Departamencie Handlu
Milena Sadurska, stażystka w MoneyGram
Stażyści wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami polskiej dyplomacji, administracji amerykańskiej, biznesu oraz Banku Światowego

 

Pełna relacja ze spotkania dostępna jest na oficjalnej stronie PAII oraz na www Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Tekst dzięki uprzejmości Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Zdjęcia: Ambasada RP w Waszyngtonie

 

O PROGRAMIE

Polsko-Amerykańska Inicjatywa Stażowa to wspólne przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Ambasady USA w Polsce, wspierane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie. Realizatorem inicjatywy jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z firmami oferującymi staże oraz polskimi uczelniami.

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do uczestników dwóch programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych oraz studentów-wolontariuszy programu „Projektor – wolontariat studencki”. O wakacyjne staże mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach, biegle władający językiem angielskim, legitymujący się bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywni społecznie. Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie.

W latach 2011-2016 85 studentów odbyło staże w dziesięciu korporacjach: Archer Daniels Midland Company, MoneyGram, Pittsburgh Glass Works, Chevron North America, Boeing, Citi, General Electric Hitachi, Raytheon BBN Technologies, Sikorsky Aircraft Corporation i Westinghouse Electric Company.

 

Więcej o programie oraz szczegółowe oferty i regulamin na: www.paii.pl