Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości: Prowadzimy programy rozwojowe dla młodych ludzi. Kształtujemy postawy przedsiębiorcze i prospołeczne.

Programy rozwojowe dla młodych ludzi.
Programy rozwojowe dla młodych ludzi.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości: Prowadzimy programy rozwojowe dla młodych ludzi. Kształtujemy postawy przedsiębiorcze i prospołeczne.

Fundacja ma 30 lat
Fundacja ma 30 lat

Zapraszamy do poznania naszej historii

Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla
Stypendia im. Profesora Jerzego Dietla

Wesprzyj z nami zdolnych studentów, którzy działają społecznie. Pomóż młodym odważnie zmieniać świat!

Wpłać darowiznę online!

Fundacja
Fundacja

Od 30 lat wspieramy sektor edukacji. Prowadzimy programy stypendialne dla studentów i program wolontariatu studenckiego. Organizujemy staże, konferencje, warsztaty. Pomagamy rozwijać skrzydła młodym, ambitnym i zdolnym!

Program Stypendiów Pomostowych
Program Stypendiów Pomostowych

Stypendia Pomostowe to stypendia na studia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. W ramach programu można uzyskać stypendium na pierwszy rok studiów oraz dalsze lata nauki.

 Polish-American Internship Initiative
Polish-American Internship Initiative

Polish-American Internship Initiative to program w ramach którego wyróżniający się w nauce polscy studenci odbywają płatne 2–3 miesięczne wakacyjne staże w renomowanych amerykańskich firmach.

Program PROJEKTOR
Program PROJEKTOR

W "Projektorze" studenci-wolontariusze realizują, w lokalnych szkołach, projekty edukacyjne rozwijające wiedzę i zainteresowania dzieci i młodzieży szkolnej z małych miejscowości.

Konferencje studenckie
Konferencje studenckie

Na konferencje "Naukowy Start" zapraszamy wszystkich stypendystów pomostowych i wolontariuszy Projektora. To okazja do podzielenia się zainteresowaniami i wynikami pierwszych badań naukowych, interdyscyplinarnej wymiany wiedzy, wzajemnej inspiracji i networkingu.

Previous Next Play Pause

W tym roku stażystów PAII na wakacyjne praktyki w USA przyjęły trzy amerykańskie korporacje: Archer Daniels Midland Company, MoneyGram i Pittsburgh Glass Works. W czasie wizyty w Waszyngtonie, w Ambasadzie RP zorganizowano wydarzenie promujące program. W spotkaniu uczestniczyli: Radca Minister Rafał Jarosz, Kierownik WPHI, Silvia Savich, Dyrektor ds. Europy Środkowej i Południowowschodniej w Departamencie Handlu, Joseph Bell, Członek Rady Dyrektorów PAFW, Paulina Gomulak, Zastępca Dyrektora Wykonawczego w Banku Światowym, przedstawiciele instytucji wspierających polsko-amerykański dialog gospodarczy, a także firm uczestniczących oraz zainteresowanych udziałem w PAII oraz stażyści.

 

Stażyści PAII gościli w Waszyngtonie na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w USA
Radca Minister Rafał Jarosz, Kierownik WPHI
John McWilliams, Corporate Treasurer w MoneyGram International
Silvia Savich, Dyrektor ds. Europy Środkowej i Południowowschodniej w Departamencie Handlu
Milena Sadurska, stażystka w MoneyGram
Stażyści wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami polskiej dyplomacji, administracji amerykańskiej, biznesu oraz Banku Światowego

 

Pełna relacja ze spotkania dostępna jest na oficjalnej stronie PAII oraz na www Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Tekst dzięki uprzejmości Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Zdjęcia: Ambasada RP w Waszyngtonie

 

O PROGRAMIE

Polsko-Amerykańska Inicjatywa Stażowa to wspólne przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Ambasady USA w Polsce, wspierane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie. Realizatorem inicjatywy jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z firmami oferującymi staże oraz polskimi uczelniami.

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do uczestników dwóch programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych oraz studentów-wolontariuszy programu „Projektor – wolontariat studencki”. O wakacyjne staże mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach, biegle władający językiem angielskim, legitymujący się bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywni społecznie. Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie.

W latach 2011-2016 85 studentów odbyło staże w dziesięciu korporacjach: Archer Daniels Midland Company, MoneyGram, Pittsburgh Glass Works, Chevron North America, Boeing, Citi, General Electric Hitachi, Raytheon BBN Technologies, Sikorsky Aircraft Corporation i Westinghouse Electric Company.

 

Więcej o programie oraz szczegółowe oferty i regulamin na: www.paii.pl 

Jak zdobyć stypendium na studia?

O stypendium na studia możesz starać się ...
  1. Program Stypendiów Pomostowych jest skierowany do maturzystów ze wsi i małych miast ...
  2. Inne stypendia. Stypendia przyznają także różne fundacje, firmy i organizacje, na zasadach ...
  3. Kredyty studenckie, o które mogą się ubiegać studenci uczelni państwowych i niepaństwowych ...